501 486 444 biuro@pestpatrol.pl

Zwalczanie karaluchów w Poznaniu

Karaluchy to popularna nazwa karaczanów wschodnich (Blatta orientalis). Żyją one w domach oraz innych ludzkich siedzibach, gdzie poszukują zakamarków lub trudnodostępnych miejsc, w którym będą mogły w spokoju przebywać oraz rozmnażać się. Są one trudniejsze do zaobserwowania od prusaków, jednakże w przypadku dużej kolonii będą rzucać się w oczy, szczególnie w nocy, gdy są najbardziej aktywne.

Czy trzeba zwalczać karaluchy?

Nie zaleca się utrzymywania przy życiu kolonii karaluchów w miejscach zamieszkanych przez ludzi. Jest to gatunek chętnie odżywiający się odpadami oraz przebywający w siedliskach o wysokim poziomie zanieczyszczenia. Z tego powodu karaluchy przenoszą wiele chorób wirusowych oraz bakteryjnych, a także są nosicielami pasożytów, które mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych i ludzi.

Co więcej, przenoszone przez nie zanieczyszczenia przedostają się do powierza, co wpływa alergizująco na osoby szczególnie wrażliwe. Kolonie karaluchów rozrastają się szybko i w sposób nieprzewidywalny. Dlatego po zauważeniu pojedynczych osobników, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą.

Chcesz pozbyć się karaluchów ze swojego domu na terenie Poznania?

Zadzwoń do nas już dziś!

monitor

Zgłoś zlecenie

rozmowa

Zbieramy informację

folder

Środki i sprzęt DDD

fajka

Likwidacja problemu